برترین شرکت آروماتیک ایران با معیار سرآمدی

درباره ما

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت 36 هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) واقع می باشد. این شرکت وابسته به شرکت ملی صنایع پتروشیمی می باشد که در سال 1377 تاسیس گردید.

خوراك مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا، نفتای سبك و سنگین و بنزین پیرولیز می باشد كه از كارخانجات NGL (1000/900 پازنان) و پتروشیمی امیركبیر تامین می گردد و طی فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیكی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می گردد.

مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا، لیسانسهای عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات، نصب و راه اندازی را از ایران و مهندسی اصولی و لیسانس های واحد فرآیندی را از کشور های AXENS فرانسه، UHDE آلمان، SINOPEC چین کسب نموده است.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کنار بازار داخلی مشغول صادرات به کشورهایی نظیر آسیای شرقی، اروپا، امارات و ...می باشد.مجتمع پتروشیمی بو علی سینا در راستای اهداف کاری خویش استانداردها و گواهینامه هایی رانیز دریافت نموده است.

بجز لیسانس و مهندسی اصولی این پروژه كه از خارج اخذ شده كلیه عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات و نصب و راه اندازی مجتمع توسط متخصصان ایرانی انجام گرفته است.#

مشخصات طرح :

نام طرح : آروماتیك سوم ،
مساحت: 36 هكتار
لیسانس واحدهای فرآیندی پتروشیمی بوعلی سینا : AXENS فرانسه ، UHDE آلمان ، SINOPEC چین.
پیمانكار مهندسی اصولی : شركت UHDE آلمان
پیمانكار مهندسی تفضیلی و خرید تجهیزات : شركت طراحی مهندسی صنایع پتروشیمی ایران (پیدك)
جمع سرمایه گذاری واقعی پتروشیمی بوعلی سینا: میلیارد ریال و 300 میلیون دلار می باشد كه سرمایه ارزی از طریق فایناس بلژیك و فرانسه و سرمایه گذاری ریالی از طریق مشاركت بانك ملت و شركت ملی صنایع پتروشیمی انجام گرفته است.
طراحی سایت و سئو توسط کاسپید
بازدیدکنندگان امروز : 928 نفر بازدید کنندگان کل: 1006024 نفر